Kobieto zadbaj o siebie – zbadaj się.

dnia

Zaczynam powoli przygotowania do mojego projektu ‚bikini 2017’. Tak – coś sobie naszkicowałam w głowie. Mianowicie zależy mi na uporządkowaniu swojego życia tak by znaleźć czas na pasje oraz zmianę wizerunku zewnętrznego.

Będzie o odchudzaniu, będzie o maseczkach, będzie o paznokciach i ciuchach.
Ze szczególnym uwzględnieniem odchudzania w myśl zasady, że zawsze skupiamy się na problemie, który najbardziej nas dotyczy. A tymczasem…

Zmiany w życiu zawsze warto zacząć od dokładnej analizy sytuacji zastanej. Stanęłam więc przed lustrem i się obejrzałam: z przodu, z lewego boku, z prawego… Przeciągnęłam wzrokiem od dołu do góry. Zatrzymałam się na dłuższą chwilę na udach i piersiach oznaczając na ciele jak na mapie wirtualną pinezką miejsca do całkowitej zmiany i te, których autentycznie zmieniać nie trzeba.
Noooo…dużo mnie jest. I włosy mam suche. Tylko na taką refleksję moglam sobie pozwolić tego poranka.

Tylko, że początek mojego ‚projektu’ ma wyznaczoną w mojej głowie datę. Zostało jeszcze kilka dni. Kilka dni laby, urlopowego lenistwa i wieczornego piwka. Bo tak będzie, nie zamierzam się łudzić.

Jest jednak coś, co każda z nas może dla siebie zrobić, żeby poznać się trochę bliżej. Tak – poznać samą siebie. Idziemy na badania. Każdy wie, że powinien a mało osób to robi.
Rutynowe badania morfologiczne.
Dla mnie jeszcze pakiet tarczycowy bo zmagam się z czymś, co skutecznie może uniemożliwić mi moje zamierzenia. Idę jutro.

Laboratorium, endokrynolog, ginekolog i dentysta.Tak – na dobry początek. Ty też idź. Warto wiedzieć co w nas siedzi.

Ps. Samo usystematyzowanie, planowanie życia będzie dla mnie kolejnym sprawdzianem, czy w ogóle umiem trzymać się jakiegokolwiek harmonogramu. Na podstawie dotychczasowych doświadczeń mogę odpowiedzieć, że nie umiem. Ale kto nie ryzykuje…wiadomo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s